Партнерство з ТОВ «Computer Logic Group»
Співпраця ТОВ «Computer Logic Group» і Національного технічного університету «дніпровська політехніка» (в минулому – ДВНЗ «Національний гірничий університет») триває вже понад 15 років. За цей час кафедрою будівництва, геотехніки і геомеханіки випущено понад 350 фахівців і магістрів денної форми навчання за спеціальністю «Гірництво за спеціалізацією «Шахтне і підземне будівництво» і понад 150 – за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія». Всі випускники в обов'язковому порядку при вивченні дисципліни «Проектно-кошторисна справа» і при підготовці дипломних проектів і робіт формували проектно-кошторисну документацію з використанням програмного комплексу «Будівельні технології - Кошторис» (http://cl.com.ua). Щорічно щонайменше 2 випускника працевлаштовуються на посаду кошторисника на підприємства будівельної та гірничодобувної галузей України. Не менше 50% випускників, що працюють в будівництві, в тій чи іншій мірі стикаються з необхідністю формування кошторисної документації або її аналізу і перевірки.
Починаючи з 2015 року, в навчальному процесі використовується також ІСС «БУДСТАНДАРТ» (http://online.budstandart.com), чщо дозволяє професорсько-педагогічному складу кафедри і студентам бути в курсі останніх змін в нормативній документації будівництва.
Зазначене вище підкреслює важливість співпраці НТУ «Дніпровська політехніка» в сфері підготовки фахівців високого рівня з відомою в Україні та на пострадянському просторі компанією-лідером виробництва програмних продуктів в області нормування і стандартизації будівництва – ТОВ «Computer Logic Group».
Оцінюючи перспективи розвитку освіти взагалі і навчальної діяльності закладів вищої освіти зокрема, можна відзначити, що аж ніяк не завжди інженери, які працюють, для підвищення своєї кваліфікації потребують вивчення всього комплексу дисциплін підготовки бакалавра або магістра. Дійсно, розрахункові методи проектування і базові поняття будівельної механіки, технології будівельного виробництва і його організації зазнають суттєвих змін не часто. Інноваційними виявляються найчастіше програмні інструменти, що полегшують будівельникам різних рівнів виконання своїх посадових обов'язків. Крім того, для забезпечення підготовки, наприклад, кошторисника або конструктора, зовсім необов'язково прослуховувати комплекс дисциплін, що включає історію України, філософію, термодинаміку або вищу математику. А ось освоєння програмних комплексів, таких як «Будівельні технології - Кошторис», ІСС «БУДСТАНДАРТ», Ліра, Мономах, «Building Manager», AutoCAD, ArchiCAD, які вивчаються студентами в курсах будівельних спеціальностей університету, є дійсно актуальним.
У світлі викладеного, на сьогоднішній день особливу важливість набувають форми навчання, які передбачають вивчення дисциплін, необхідних конкретному слухачеві, з правом вибору переліку найбільш затребуваних з них (дистанційне навчання, курси за окремими дисциплінами, семінари і т.д.). Для реалізації таких форм навчання в НТУ «Дніпровська політехніка» при кафедрі будівництва, геотехніки і геомеханіки створений центр «Інформаційні технології в будівництві». Головним призначенням центру є надання на комерційній основі послуг з навчання програмним продуктам для розрахунків, проектування, моделювання та управління в галузі будівництва, з метою вдосконалення процесу навчання будівельних спеціальностей на кафедрі, розвитку і стабілізації довгострокових відносин з компаніями-постачальниками сучасних інженерних програмних продуктів на основі паритету і взаємної зацікавленості, що націлене на обмін інтелектуальними ресурсами, а також зміцнення ділових відносин..
У розпорядженні центру «Інформаційні технології в будівництві» на даний момент знаходиться сучасна аудиторія для лекційних занять з обладнанням для e-learning. Завдяки спонсорській допомозі ДТЕК, найбільшої енергетичної компанії України, обладнаний комп'ютерний клас на 12 робочих місць з ліцензійним програмним забезпеченням.
Викладацький склад кафедри, що спеціалізується в області кошторисної справи, представлений досвідченими фахівцями в сфері будівництва.
Лектор, доцент, к.т.н. М.О. Вигодін має багаторічний стаж роботи в галузі шахтного, промислового і цивільного будівництва. Обіймаючи протягом більшої частини своєї кар'єри керівні посади, М.О Вигодін володіє унікальними знаннями в області технології, організації та економічної ефективності будівельного виробництва.
Викладач практичних занять доцент, к.т.н. Григор'єв О.Є., маючи досвід роботи на посаді кошторисника, вже 15 років проводить практичні заняття для студентів з використанням програми «Будівельні технології - Кошторис».
Співпраця з ТОВ «Computer Logic Group» дозволяє забезпечити навчальний процес відповідним програмним забезпеченням. У свою чергу є незаперечними потенційні вигоди співробітництва ТОВ «Computer Logic Group» з центром «Інформаційні технології в будівництві» при кафедрі БГГМ, які будуть складатися у:
1. Популяризації програмних продуктів компанії, таких як «Будівельні технології - Кошторис» і ІСС «БУДСТАНДАРТ», серед фахівців будівельних компаній Дніпропетровського регіону на базі найстарішого і одного з найбільших ЗВО України..
2. Розширення співпраці з перспективою придбання інших продуктів компанії, таких як «Будівельні технології - Кошторис» ПВР, «Будівельні Технології Піфагор», а також модулів «EstimateOSR 2.х - Розрахунок кошторисів на загальношахтні витрати», «Naladka «Гірничошахтне обладнання - Договірна ціна» та ін.
Кафедра будівництва, геотехніки і геомеханіки НТУ «Дніпровська політехніка» дякує ТОВ «Computer Logic Group» і його директора Артура Ігоровича Вишневського зокрема за 15-річне плідне партнерство і розраховує на спільну перспективну діяльність в рамках роботи центру «Інформаційні технології в будівництві».
(з листа до А.І. Вишневського)